• Mankenlik kursuna herkes katılabilir mi?

  Mankenlik ve zarafet eğitimi almak, beden dilini iyi kullanmak, diksiyonunu geliştirmek, oyunculuğun püf noktalarını öğrenmek isteyen herkes eğitimlerimize katılabilir.

 • Mankenlik eğitimi almak neden önemlidir?

  Mankenliği mesleğiniz olarak görüyorsanız diğer her iş alanında olduğu gibi mankenlikte de uzmanlaşmanız gerekir. Eğitimini almadan mankenliği öğrenmiş sayılmazsınız. Kurslar size bu alanda uzmanlık kazandırır.

 • Diğer eğitimleriniz nelerdir?

  Mankenlik Kursu dışında bünyemizde; çocuklara, gençlere, yetişkinlere ve kurumlara özel zarafet eğitimleri, diksiyon, beden dili, oyunculuk, dans, cilt bakımı ve makyaj gibi eğitimler de bulunmaktadır.

 • Kursa gelirken neler getirmeliyim?

  Kurslarımızın ilk derslerinde not defterleriniz yeterli gelecektir. Eğitmenleriniz sonraki süreçte ihtiyacınız olacak araç ve gereçleri belirtirler. 1 günlük programlara ise hazırlıklı gelmenizde fayda var. Bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

 • Mankenlik kursu bana ne katacak?

  İşinin uzmanı olmak isteyen herkes eğitim almalı. Mankenlik kursu da size alanınızda uzmanlık kazanma şansı verir. Kaliteli bir eğitim programı ile mesleğinizin inceliklerini öğrenir, kendinizi bu alanda geliştirirsiniz.

 • Kurs ücretleri ne kadardır?

  Her eğitimimizin ücretlendirmesi farklıdır. Bu nedenle ilgili sayfalardan kurs ücretleri ve ödemeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 • Türkiye’nin her yerinden katılım var mı?

  Kurslarımıza elbette Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz. Kurumumuz konaklama ve yol ihtiyaçlarınızı karşılayarak kurslara rahatlıkla katılmanızı sağlıyor. Otel ve bilet dahil paketlerimizden de yararlanarak eğitim için İstanbul’da misafirimiz olabiliyorsunuz.

 • Diğer kurslardan farkınız ne? Neden sizi seçmeliyim?

  Öncelikle kaliteli eğitimi ekonomik fiyat politikasıyla sunuyor ve kursiyerlerimizin bütçesini zorlamıyoruz. Diğer eğitim merkezleri gibi tek bir dalda değil birçok eğitim kolunda kendimizi geliştirmiş olmanın ve ders vermenin rahatlığını yaşıyoruz. Sertifikalı eğitimlerimiz ve uzman eğitmenlerimiz ile Türkiye’deki en iyi kurslardan biri olma özelliği taşıyoruz. Ayrıca otel konforunda eğitim hizmeti sunuyoruz. Eğitimlerimizi İstanbul’un en iyi otellerinde düzenleyerek çok sayıda insana aynı anda kaliteli ve kusursuz eğitim vermenin rahatlığını yaşıyoruz.

 • Zarafet kurslarına kaç yaşında başlamak gerekir?

  Okulumuzda her yaş grubuna hitap eden zarafet kursları bulunmaktadır. 7 ila 12, 12 ila 25 ve 25 yaş üzeri için sınıflar açılmaktadır. Her sınıf için hazırlanan ders programı da birbirinden farklıdır. Çocuklar için daha çok diyalog kurma ve hijyen kuralları öğretilirken, hedef kitle büyüdükçe program daha da ağırlaştırılmaktadır. Profesyonellerin tavsiyesi ise çocukların erken yaşta kursa başlaması yönündedir.

 • Zarafet kurslarının faydaları var mıdır?

  Zarafet kurslarının hem kadınlara hem de erkeklere çeşitli faydaları vardır. Diksiyondan beden diline, duruşlardan yürüyüşe kadar her detayın özenle anlatılması, kişileri en ideal seviyeye taşımaktadır. Bu da kişilerin özgüveninin gelişmesine, iletişiminin kuvvetlenmesine ve iş hayatında başarıya ulaşmasına yardımcı olur.

 • Başlangıç seviyesi mankenlik kurslarına kimler katılabilir?

  Başlangıç seviyesi mankenlik kursuna kadın, erkek ve her yaş grubundan kişiler katılabilir. Toplum bilgilerini öğrenmek, yürüyüş bozukluklarını düzeltmek, etkili biçimde konuşmak, sağlıklı bir beden için egzersizler yapmak başlangıç seviyesi mankenlik kursunun başlıkları arasındadır. Dolayısıyla bu bilgilere sahip olmak isteyen ve toplum içinde bir adım önde durmayı hayal eden herkes katılabilir.

 • Mankenlik kursuna başlamadan neler yapmalıyız?

  Eğer amacınız başlangıç seviyesi mankenlik kursuna katılmaksa, sadece gerekli evrakları getirerek kayıt yaptırmanız yeterlidir. Yaşamınıza profesyonel manken olarak devam etmek istiyorsanız belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Öncelikle başlangıç seviyesini tamamlamış olmanız gereklidir. Daha sonra ise mankenlikte istenen özelliklere sahip olup olmadığınız önemlidir. Boy, vücut ağırlığı, yüz güzelliği kriterlerdendir.

 • Manken olma kriterleri nelerdir?

  Boy uzunluğunun kadınlarda en az 1,70, erkeklerde ise 1,80 olmalıdır. Kadınlarda aranan şartları ise şu şekilde sıralayabiliriz. Bacak boyu uzun, kalçaları dar, göğüsleri küçük ve omuzlarının geniş olmasıdır. Erkeklerde de omuzların geniş olması en önemli kriterdir. Bacak boyunun uzunluğunu, gövde ve karın yapısı, kalça darlığı istenen şartlar arasındadır.

 • Yarışmalara katılmadan manken olabilir miyim?

  Türkiye’de ve dünyada düzenlenen güzellik yarışmalarına katılmak manken olmak için şart değildir. Çünkü güzel olmakla manken olmak arasında farklar vardır. İyi bir manken farklı vücut tipine sahip olmalı ve kıyafetleri en ideal şekilde taşımalıdır. Burada amaç kıyafetleri, aksesuarları, ayakkabıları izleyen kişilere tanıtmaktır. Güzellik yarışmasında ise ideal vücut ölçütü 90 – 60 – 90 olarak belirlenmiştir. Manken için belirlenen ölçüsü ise çok daha farklıdır.

 • Mankenlik ajansına nasıl kayıt olabilirim?

  Mankenlik ajansına kayıt yaptırmak için öncelikle başvuru formunu doldurmalı ve belirtilen fotoğrafları iletmelisiniz. Size gelecek dönüşe göre fotoğraf çekimine davet edileceksiniz. Ajansa kayıt olduğunuz andan itibaren firmalardan gelen taleplere göre projelerde yer almaya başlayabilirsiniz.

 • İş garantisi var mı?

  Profesyonel olarak bu sektöre hizmet veren hiçbir ajans bu konuda kimseye garanti vermez ve vermemelidir. Ajansın yükümlülüğü projenin ihtiyaç duyduğu kriterlere sahip kişileri marka tarafına sunmaktır. Bu kimi zaman çok güzel bir kadın, kimi zaman çocuk, kimi zamansa şişman biri olabilir. Burada amaç konsepte uygun ihtiyaçları belirlemek ve cevap vermektir.

 • Kitap ve katalog gibi kaynaklar veriyor musunuz?

  Öğrencilerimize ilgili kurs programlarına göre kaynakça verilmektedir. Ayrıca dağıttığımız kataloglar da yeterli olmaktadır.

Bize Diğer Merak Ettiklerinizi Sorun

Adınız Soyadınız

Email Adresiniz

Telefonunuz

Sormak İstedikleriniz